Goji účinky


Kustovnice čínská, neboli semínka goji jsou původem z Mongolska, pěstuje se však v Číně, Nepálu či Tibetu. Plody goji mají průměr zhruba dva až tři centimetry a jejich chuť je velice specifická, protože je sladkokyselá. Mimo výše uvedené oblasti jsou čerstvé plody velice vzácné. Zpravidla jsou sesbírány a v nízkých teplotách vysušeny. Sušené plody jsou dále předmětem prodeje. Konzumovat se dají syrové. Možností, jak je zakomponovat do vaření, či v kuchyni jako doplněk je mnoho. Můžete z nich udělat čaj, smoothies nebo džus. Jsou skvělou okrasou i na muffiny či jiné sladké dobroty. Zřídka se používá i do polévek, salátů, různých studentských směsí či energetických tyčinek.

Plody kustovnice

Kustovnice je bohatá na makroživiny a to zejména na bílkoviny, cukry, vlákninu nebo tuky. Ale velice záleží na tom, kde jsou plody pěstovány, sbírány a později zpracovány. Samozřejmě i dávkování se velice liší, důležité je, v jakém stavu je konzumujete. Kromě makroživin je ale také velice bohatá na vitaminy, minerály a fotochemikálie. Díky bohatému obsahu živin, se goji semínka v medicíně používají již několik staletí, pro čínskou medicínu jsou tak nepostradatelné.
Pro tělo jsou semínka goji pozitivní zejména pro játra, léči poruchy zraku, zlepšuje krevní oběh, zvyšuje počet spermií, upravuje hladinu cholesterolu, zlepšuje spánek a pomáhá udržovat lidské orgány zdravé. Ale účinky goji se mohou lišit podle původu, odkud sušené plody pochází.

Goji semínka

Denní dávka se liší podle věku a také podle zdravotního stavu. Doporučené množství je však mezi 10 – 30 gramy. Rozhodně je to i vhodný doplněk v případě, že se snažíte hubnout. Takže si důkladně projděte informace uvedené na obalu. Kustovnici je možné zakoupit jak ve velkém balení, tak menším. K dostání je v jakékoliv zdravé výživě. V současné době je naleznete i ve větších supermarketech, protože je u lidí stále více a více oblíbená.