Je jistě snem mnoha mladých začínajících muzikantů prorazit a vyhřívat se na hudebním nebi jako ta nejjasnější hvězda. Jenže sláva může s člověkem zacloumat. V takovém případě se pak pohybuje nad propastí, do níž není až tak těžké spadnout. A tahle „letenka“ bývá jednosměrná. Ve světě hudby je takovýchto případů nespočet.
Kurt Cobain
Lídr jedné z nejslavnějších rockových kapel devadesátých let svou hudbou ovlivnil celou generaci. Přesto, že byl pro miliony teenagerů modlou, to, co se odehrávalo v jeho mysli, jej nakonec donutilo vzít si život. A to v pouhých sedmadvaceti letech.
Když založil Nirvánu, dal vzniknout zcela novému stylu temného punku. Texty i hudba byly většinou depresivní. Ponurost a agresivita naplno zasáhly celé album Nevermind, které se stalo hitem po celém světě. Jenže hudba odrážela Kurtovu mysl. Právě kvůli depresím začal brát heroin (stejně jako jeho manželka Courtney Love). Tato závislost jej dohnala na pokraj sil a 8. dubna 1994 spáchal sebevraždu, když si vzal smrtelnou dávku drogy a prostřelil si hlavu upilovanou brokovnicí.
Jimi Hendrix
Asi nejlepší kytarový hráč všech dob je neodmyslitelně spjat s hnutím hippies a festivalem Woodstock. Proslavil se kontroverzním stylem vystupování. Na festivalu Monterey Pop, který byl první akcí svého druhu na světě, na závěr svého vystoupení polil kytaru benzínem a následně ji rozbil na několik kusů, jež poslal obecenstvu. Známé je jeho osobité ztvárnění americké hymny na festivalu ve Woodstocku roku 1969, který byl největší akcí hnutí hippies. Jeho volnomyšlenkářský přístup k životu jej přímo předurčoval k tomu, aby bral drogy. To se mu v roce 1970 patrně stalo osudným, kdy se po nevydařeném koncertu zdrogoval tak, že se udusil zvratky. Tato verze je však zpochybňována a údajně mohl být zavražděn kvůli životní pojistce.